Umut Ol Var Ol!

Meha Automotive
1 min readJun 21, 2022

--

SMA (spinal müsküler atrofi) hastalığı, doğuştan gelen genetik bozukluktur. Protein eksikliği sonucu vücuttaki motor sinir hücreleri sağlıklı bir şekilde beslenemez ve istemli kaslar, görevini yerine getiremez.

SAKARYA VALİLİĞİ — İl Sivil Toplum İlişkiler Müdürlüğü E-58590185–471.99–26595

Vücudun hareket etmesini sağlayan motor sinirleri etkileyen hastalığın, dünya genelinde görülme sıklığı 10 binde 1 iken ülkemizde bu rakam yaklaşık 6 binde 1’dir. SMA istemli kaslarda güç kaybı ve erimeye yol açar. Görme ve işitme duyularını etkilemeyen hastalıkta kişinin zekâ seviyesi normal ya da normalin üzerindedir.

🙏Tedavi ve Umutla Bekleyiş

Hastalığın tedavisi ile ilgili pek çok çalışma yürütülmektedir. Tedavi süreçlerinde karşılanması gereken maliyetler, maalesef bir ailenin karşılayabileceği rakamlar değildir. Hastalık, aileler için yıpratıcı ve zorlu süreçleri beraberinde getirmektedir.

Ailelere umut olabilmek için sosyal medya ve web siteleri üzerinden kampanyalar, etkinlikler yürütülmektedir. Yürütülen kampanyalar aileler için çok yorucu ve yıpratıcı olmakla beraber, hastaların büyük çoğunluğu malesef hedeflenen miktara ulaşamıyor.

Sosyal sorumluluk projeleri ile farkındalık yaratmak ve onların yanında olduğumuzu hissettirmek çok önemli. Meha Automotive olarak aldığınız her ürünün %3’ünü SMA hastalarına, sizin adınıza bağışta bulunuyoruz.

💞 Umut her zaman var. Yeterli biz bir olalım.

--

--

Meha Automotive

Meha Automotive is one of the top companies specialized in producing metal rubber car parts.